TatraPay

TOPlist

V podmoskovskom derby prvá hromadná bitka KHL

03.09.2008, 15:35, rastislav gazi

Hneď počas prvého hracieho dňa sa ukázalo, že pokiaľ chce Kontinentálna hokejová liga (KHL) konkurovať severoamerickej NHL, nesmú v nej chýbať ani pästné súboje a vyššie tresty. Podmoskovské derby Viťaz Čechov - CHK MVD Tver (4:5 po samostatných nájazdoch) malo svoj náboj ešte pred vhodením prvého buly.

Bitkári oboch tímov - domáci "šampión" Kanaďan Darcy Vero a hosťujúci "milicionár" Alexej Krovopuskov sa stretli v tomto roku už dvakrát - prvýkrát na jar a druhýkrát počas prípravného zápasu pre sezónou. Vášne sa rozprúdili až v poslednej tretine, keď na základe videozáznamu rozhodca uznal sporný gól hostí na 3:4 a šesť sekúnd po rozohraní buly sa pustili obaja kohúti do seba.

Aj keď sa Rus snažil, Vero mu po spŕške úderov nedal žiadnu šancu. Vzápätí sa prejavil aj jeho spoluhráč a známy bitkár z NHL Chris Simon, ktorý napadol mladého obrancu hostí Fedosejeva a opäť oslavoval víťazstvo Kanaďan. Po tomto súboji sa dokonca objavila na ľade kaluž krvi. Všetci aktéri bitky dostali tresty do konca zápasu, rovnako ako obranca domácich Litvinenko za hrubý faul.

Spolu rozhodcovia udelili 163 trestných minút, čím stanovili nový rekord KHL. V zápase sa však z víťazstva tešili hostia, keď triumfovali v samostatných nájazdoch.